Zobacz dlaczego warto zakupić basen do swojego ogrodu!

Mały basen sprawdzi się głównie w średnich ogrodach. Im mniejszy wariant, tym mniejsza cena, ale także niższa praktyczność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły luźno pływać – dlatego jaki basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak jednocześnie najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają również opcję dodania filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów również wynoszą od kilkuset to kilku bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej solidne są baseny na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest również wyższa. Mają one wielkie rozmiary, zatem należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zmniejszyć wydatki powiązane z utrzymaniem optymalnej temperatury wody, rozkładamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Więc warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie wyłącznie tradycyjna gumowa kaczka, lecz również rozmaite statki i łódki (także takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie stwarza większych problemów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu umożliwią nam użytkowanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów oblegających publiczne pływalnie, w ciszy oraz spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób lub najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe zlokalizowany na terenie nieruchomości znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania budynku, możemy otrzymać za niego dużo atrakcyjniejszą cenę. Aktywność ruchowa to najskuteczniejsza forma zachowania dobrej formy. Każdy wie, że pływanie jest najefektywniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj natomiast, że dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest konsekwentne monitorowanie oraz nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie kwestie skupiać uwagę, wybierając basen dla dzieci, by zakupić produkt trwały i bezpieczny. Ofert jest sporo jednakże odpowiedni basen winien charakteryzować się paroma czynnikami.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to efektywnie zmniejszymy nie tylko koszty podgrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania używa się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niesłychanie wytrzymałe i niezawodne, skoro po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz fachowe balony napełnione powietrzem. Konieczne wyposażenia basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto też pomyśleć o dodatkach polepszających komfort kąpieli – schodkach bądź skoczniach a także oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wyczyszczeniu zbiornika, wypełnić go powtórnie. Warto także wyposażyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów lub liści. Potrzebny jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z podłogi basenu. Raz na jakiś okres winniśmy także oczyszczać wodę w zbiorniku. W hipermarketach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -oczyszczają one wodę oraz, co ważne, nie wywołują przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, by nie trzeba go było często sprzątać. Folia pęcherzykowa ułatwia także utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.

One thought on “Zobacz dlaczego warto zakupić basen do swojego ogrodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 5 =