Jak skutecznie zadbać o skórę stóp?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Pielęgnujesz regularnie i dokładnie skórę swojego ciała po każdej kąpieli? Nie zapominaj o specyficznych potrzebach skóry stóp. W tym miejscu skóra narażona jest na otarcia, podrażnienia, przesuszenie, rozwój bakterii i grzybów oraz zrogowacenie. Zróżnicowane potrzeby nie oznaczają, jednak, że skuteczna pielęgnacja musi być skomplikowana.

Skóra na stopach – co może działać na nią negatywnie?

Skóra na stopach narażona jest na rozwój drobnoustrojów, które powstają na skutek nadmiernej potliwości i kontaktu z materiałami, niepozwalającymi jej oddychać. Pełne obuwie, syntetyczne skarpetki, a także niewygodne obuwie, powodujące otarcia i odciski są najczęstszą przyczyną pogorszenia się kondycji skóry stóp. Możesz mieć do czynienia z uszkodzeniami mechanicznymi, powstałymi na skutek czynników losowych, efektami odmrożeń zimowych lub braku dbałości o nawilżenie skóry, skutkujące powstawaniem zgrubień, a nawet zrogowaceń.

Jak nie powinna wyglądać skóra stóp?

Skóra na stopach znacznie wpływa na wygląd całej sylwetki, dlatego warto zapobiegać doprowadzeniu jej do nieestetycznego wyglądu. Niezadbana skóra stóp może być nadmiernie przesuszona, mogą pojawiać się na niej łuszczące się elementy. Skóra może swędzieć, a w sąsiedztwie paznokci wrastać, tworząc efekt bolesny i wyjątkowo nieestetyczny. Przesuszona skóra na stopach może być zaczerwieniona i pękająca. Wyjątkowo niekorzystnie prezentują się zrogowacenia na piętach, którym towarzyszy pękanie. Nierównomierna grubość skóry na stopach, widoczne zgrubienia, przebarwienia, pęcherze, a także widoczna suchość sprawiają, że koniecznie należy wdrożyć intensywną pielęgnację.

Czym pielęgnować skórę stóp na co dzień?

Jeśli skóra Twoich stóp narażona jest na powstanie nieestetycznych pęknięć, zgrubień i nie chcesz, by taki efekt pojawił się u Ciebie, zareaguj i w porę rozpocznij regularne nawilżanie i pielęgnację stóp. Pamiętaj o częstym moczeniu stóp w wodzie oraz nawilżaniu ich z pomocą odpowiednio dobranych kremów. Bardzo ważne jest również regularne złuszczanie martwego naskórka, szczególnie w obrębie pięt. Skóra Twoich stóp wymaga stosowania peelingu, dodatkowo możesz zastosować pumeks. Zwróć uwagę, że samo pocieranie skóry pumeksem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wybierz odpowiednie kosmetyki do regularnej pielęgnacji. Zatem jak wybrać krem do stóp, który działa regenerująco, nawilżająco i ogranicza ryzyko powstawania nieestetyczych zmian? Zaufaj znanym markom, oferującym wysokiej jakości kosmetyki o starannie dopasowanym składzie.

Jak poradzić sobie w przypadku zaawansowanych zmian?

Jeżeli regularne stosowanie regenerującego kremu do stóp, peelingu oraz zabiegi domowe nie wpływają na poprawę wizualnej kondycji Twoich stóp, warto wybrać się do lekarza, który zaleci odpowiednią terapię. Rozwiązaniem jest również wizyta u podologa szczególnie wtedy, gdy jesteś cukrzykiem i zmagasz się z efektem stopy cukrzycowej. Wtedy po przeprowadzeniu profesjonalnych zabiegów i zastosowaniu kuracji możesz regularnie dbać o kondycję skóry stóp, stosując wysokiej klasy kosmetyki. Wybierz produkty, które posiadają przebadane składniki, dobrane w odpowiednich proporcjach. Dzięki nim można mówić o skuteczności działania preparatów. Często na kondycję stóp wpływają zróżnicowane schorzenia organizmu, dlatego ważne jest określenie i eliminacja ich przyczyny oraz regeneracja i regularne nawilżanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =