Wanny – sprawdź porady ekspertów!

Wanna narożna z hydromasażem pozwoli Ci poczuć się jak w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, które ogranicza ryzyko poślizgnięcia się i upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego typu wanny. Niezwykle ważne jest, żeby montaż wanny był precyzyjny a także kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić ekspertom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest prosty i szybki montaż, który można zrealizować własnoręcznie. Co ważne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach oraz wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o naturalnych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle używane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie konsumentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 65 dB. By masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 4 osób.

Posiadasz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z rozluźniających kąpieli w aromatycznej pianie? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie – wanny narożne, jakie oszczędzają miejsce a także zachowują pełną użyteczność.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeśli podczas powszechnego używania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl lub profesjonalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego wyglądu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Należałoby jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak układ a także stylizacja zależy tylko od twojego gustu i dodatkowego wyposażenia łazienki.

One thought on “Wanny – sprawdź porady ekspertów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 8 =