Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i przystępna cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła hartowanego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także wybrać do niego optymalną wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną aby można było swobodnie składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna aby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie niezbędne, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię wybrania rozmiaru zlecić profesjonalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto zatem nabyć parawan na wannę konserwowany dodatkową warstwą, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się a także równocześnie ułatwi mycie. Parawan nawannowy to eleganckie i nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety oraz schludny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego oraz pojedynczego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest myć parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, które nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy sprzedawców o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej oraz delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zachlapaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym rodzaju wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca oraz daje możliwość umieszczenia nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej powszechnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, by łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak i prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie mocuje się na wannie oraz ścianach, niektóre spośród nich są montowane na wannie, na suficie a także po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli jednak chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest również, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zabrudzeniom i zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego czy paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, żeby profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co zapewni poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, jaki ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

One thought on “Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =