Baterie kuchenne – postaw na innowację!

Realizując kompletny remont kuchni należałoby pokusić się także o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby aranżacja była jednolita oraz przede wszystkim praktyczna.
Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Dodatkowym pozytywem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe kurki z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, proponują baterie, których design doskonale pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było częściej wykorzystywane, ale obecnie jest wypierane przez baterie stojące.

Bateria kuchenna winna być przede wszystkim funkcjonalna oraz przystosowana do własnych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na wariant zlewu, ponieważ to właśnie z nim bateria winna tworzyć jednolitą całość.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także komfortowe. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle dokładnie rozważyć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, aby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo relatywnie małych wymiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie a także po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Baterie kuchenne – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + osiem =