Panele podłogowe – postaw na innowację!

Porywając się na postawienie domku albo remont mieszkania jedną spośród najistotniejszych kwestii, na jakiej skupiamy naszą uwagę, stanowi podłoga. W tej kwestii od lat dominują panele podłogowe, które są niesamowicie wygodnym rozwiązaniem, zaś przy tym dobrze wyglądają oraz naśladują drewnianą podłogę.
Drewniana podłoga może posiadać wiele odsłon, natomiast każdy widzi inne wartości. Przed rozpoczęciem robót, trzeba sprawdzić, czy posadzka jest prosta. Jeżeli nie, należy użyć szpachlowej masy wyrównującej tak, by płaszczyzna była nienaganna. Górna część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym ewentualnie półmatowym. Im znaczniej lśniąca płaszczyzna, tym większe odbicie słońca oraz tym mocniejszy kolor. Podłogi z połyskiem lepiej położyć w pomieszczeniach, jakie nie są bardzo mocno nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają wiele bardziej ekologicznie oraz są dedykowane do wnętrz bogatych w codzienne światło. W domowych pomieszczeniach panele gwarantują klimatyczny wygląd. Jednak decydując się na panele należy wybierać te o korzystnych właściwościach oraz parametrach. Chociaż panele dość mocno pociągają pył i kurz, to nie sprawiają większych kłopotów przy sprzątaniu. Panele należy myć tylko mokrą ścierką, jaka nie przekazuje znacznej ilości wody. Producenci sprawnie osiągają coraz to znakomitsze efekty produkując chociażby panele podłogowe wodoodporne do kuchni. Reguła jest niesamowicie prosta – im wyższa jakość, tym atrakcyjniejszy artykuł. Jednakże optymalny wybór względem klasy używalności potrafi przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, iż panele podłogowe dzielą się na dwie podstawowe klasy – do użytku kuchennego oraz do użytku publicznego, a jednocześnie mają aż 6 grup używalności. Ważna jest również grubość panela. Im jest grubszy, tym atrakcyjniejszy, bardziej wytrzymały na uszkodzenia i zniekształcenia. Atrakcyjne gatunkowo panele zaczynają się od 9 mm grubości. Paneli nie nakleja się, nie przybija ani nie przykręca do podłoża. Łączy się jedynie ich krawędzie. Są panele z wpustem i wypustem (zaadaptowane są do mocowania na klej) oraz panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele mają wytrzymałe zamki, jakie umożliwiają stabilność połączeń w okresie użytkowania. Nie warto kupować cieńszych niż 7 mm, bowiem niejednokrotnie jakość takich paneli pozostawia wiele do życzenia. Natomiast o wytrzymałość na uderzenia informuje należyte oznaczenie.

Panele zrewolucjonizowały wykończenie podłóg. Wciąż rozwijająca się oferta paneli, jakie jeszcze bardziej przypominają prawdziwe drewno, pozwala jednocześnie na wprowadzenie atrakcyjnych imitacji lub powiązań stylistycznych.
Żeby poddasze mogło zostać poddane aranżacji na poddasze użytkowe należy przeprowadzić zmiany sposobu wykorzystania obiektu budowlanego. Bez względu na to w jakim fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem widocznych punktów budowy dachu, jako motywu dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze posiada widoczne krokwie, nie ukrywaj ich! Okna dachowe warto wyposażyć w bezprzewodowe sterowanie oknem i dodatkami za pomocą pilota czy przycisku naściennego. Urządzając lokum na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozmieszczenie mebli. Ich ulokowanie uzależnione jest od wysokości skosów. Większe partie poddasza to świetne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z stropem. Gdy już wiemy, którą role przejmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym kształtowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet i wyjątkowo wymagających do narzędzia miejsc. Nikt nie twierdzi, iż powierzchnia pod skosem łatwo zaaranżować, a jeszcze łatwiej umeblować, stąd warto zdecydować się na meble na wymiar, które bez trudu dostosujemy do wszystkich narożników, obniżeń, skosów a także przestrzeni pod oknami. Skosy ogólnie nie należą do najprostszych przestrzeni do planowania oraz adaptacji, natomiast jest kilka zasad i stałych, których przestrzeganie bardzo uprości nam adaptację poddasza. Zanim jednak podejdziemy do działania, musimy przeprowadzić dokładną analizę stanu technicznego budynku, oraz następnie odpowiedzieć sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie ten remont zrobić oraz czy będzie nam się to faktycznie opłacało.

One thought on “Panele podłogowe – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 18 =