Kabiny prysznicowe – czy to dobry pomysł?

Kabinę prysznicową wymieniamy raz na kilka lat, zatem dobierając właściwy model nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, jakie parametry są równie istotne!
Dalej zależnie od powierzchni łazienki, jej projektu należy wskazać czy ma to być kabina uchylna bądź otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wzrokowo do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Podstawową cechą jest też solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat używania. Prostota sprzątania uwzględniono już na poziomie planowania, lub także użycie wyłącznie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do mycia, wrażliwe na zanieczyszczenia czy zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację należałoby przeanalizować wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych umożliwiających mycie i wiążącej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych ważnym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak większej przestrzeni. Jeżeli chodzi o specjalne funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz typowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię umieszczoną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu nóg. Jeśli jednak do podstawowej kabiny chcemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 450 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy lub droższy typ, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór tradycyjnych rozmiarów oraz kształtów jest duży, jednakże asymetrycznych – niewielki.

Współczesna kabina prysznicowa to taka, która zaspokoi wszystkie nasze pragnienia. Rynek się rozwija, zatem dobierając kabinę do łazienki, trzeba mieć na uwadze kilka niesamowicie ważnych kwestii.
Niezależnie od użytego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na odpowiednio przygotowanej posadzce. Dziś jest to bardzo powszechne rozwiązanie, które nie psuje estetyki toalety a także pozwoli optycznie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo zorganizowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy naprawie a także czyszczeniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, warto już na starcie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka sprawnie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej estetyczny. Badacze zaprojektowali taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przylega do nich pył, a powstałe ubrudzenia z wielką łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za znak higieny.

One thought on “Kabiny prysznicowe – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =