Bateria łazienkowa – innowacja w twoim mieszkaniu!

Myślę, że w przypadku dobory armatury warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Czytaj dalej, oraz dowiedz się więcej o istotnych parametrach, o jakich musisz pamiętaj wybierając baterię!
Dzięki unowocześnionej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle funkcjonalny system montażu, jaki pozwala na szybką instalację w łazience. Doskonałej jakości bateria winna posiadać również specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, włączane wyłącznikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania stosunkowo kosztowne, wykorzystywane na ogół w publicznych ubikacjach np. w hotelach oraz restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak podstawowe, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, częstokroć słabszej jakości a także mogą przetrwać znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, większe modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne urządzenie (perlator), który dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Aktualnie na rynku armatury łazienkowej posiadamy szeroki wybór. Niezliczona ilość towarów przenosi się zarówno na liczbę produktów dobrej jak również słabej jakości. Zatem dziś napiszemy trochę więcej o doborze baterii.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest dobrze skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Ponadto w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice czy przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na własne produkty udzielają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite odcienie – od typowego chromu bądź złota, poprzez estetyczne – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy poświęcić na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dziesięć =