Inteligentny dom – postaw na innowację!

Inteligentny domek, wydawać się może, iż to luksus dla bogaczy – jednak nic bardziej mylnego! Pomysł inteligentnego domu kosztuje parę tysięcy a jego realizacja może przebiegać etapami.
Dzięki funkcji przypisywania klawiszy do grup elementów oświetlenia, operowanie światłem w całym domku jest wiele wygodniejsze. Stawiając na apartament z całą automatyką będziesz mógł sterować żaluzjami, markizami, światłem, bramą garażową, lub wjazdową nie ruszając się z miejsca. Korzyścią z stosowania inteligentnego systemu jest zdolność dodania w każdej chwili nowego urządzenia. Dzięki indywidualnym ustawieniom, taki dom dopasowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas a także pieniądze oraz monitorować to, co się w nim dzieje podczas naszej nieobecności. Czujemy się, więc dzięki niemu solidnie i wygodniej. Budząc się w środku nocy idziemy na hol. Nasz ruch dostrzega czujka alarmowa, jednak system wie, że początek ruchu przypadł wewnątrz budynku i był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie również, że z powodu późnej godziny, w domu jest ciemność oraz po to aby nas nie oszołomić włączy światło jedynie na 30% mocy. Po wyszukaniu przez czujkę ruchu w holu na parterze, ogrzewanie nadal pozostanie w trybie Noc, ponieważ system jest zsynchronizowany z aktualnym harmonogramem dnia i wie, że budzik jest zaprogramowany na daną godzinę. Wracając do sypialni wyłaczamy całe oświetlenie jednym przełącznikiem, a system alarmowy po upływie kilku minut przechodzi do trybu czuwania. Trudno odpowiedzieć wprost na zapytanie, ile kosztuje taki bądź inny system, gdyż (nie licząc planu, który zawsze winien kosztować parę tysięcy złotych, choć kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne moduły, a więc i koszty składowe.

Nie ma chyba nic gorszego, aniżeli ostry dźwięk zegarka wyrywający Cię ze snu. Inteligentny budynek obudzi cię w bardziej przyjemny sposób a także dostarczy masę innych funkcjonalności, o których nie śniłeś!
Jeżeli nie chcesz inwestować w kapitalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest odpowiedni (są odpowiednio przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a tylko ich atrakcyjność i przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać bardzo popularną i nie drogą wersję odnowienia posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów drewnianych. Ich koszt nie jest wysoki, natomiast z montażem bez przeszkód poradzimy sobie osobiście. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą pełne pole do popisu i możliwość częstej wymiany aranżacji posadzki na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki balkonu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do następnej wiosny. Kiedy posadzka na balkonie nie wymaga kapitalnej przebudowy, a uszkodzone są jedynie pojedyncze płytki, warto poddać naprawy tylko trefne egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy precyzyjnie usunąć okalającą wadliwy kafel fugę, następnie za pomocą młotka a także dłuta finezyjnie stłuc płytkę i wyjąć złamane kawałki. Po wyczyszczeniu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy przykleić nową płytkę. Na tarasach na jakich panuje półcień, temp. jest bardziej równa, a powietrze nie tak wysuszone. Ziemia w skrzynkach i donicach dłużej zachowuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na tarasach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o naszym kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się ładną pogodą przez pełny rok. Nawet, gdy Twój balkon jest zadaszony, musisz się przygotować na deszcz. Zatem szczególnie istotne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę światło. Ważne jest również, czy jest tam wietrznie, bądź też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak wciąż będzie on duży. Dla ustalenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów kwitnących tylko na żółto, biało lub purpurowo, bądź do pelargonii, traw czy pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, jakie uprawiasz w domku. Pomysłów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje tarasu powinno się dobrze rozważyć.

One thought on “Inteligentny dom – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 11 =