Bramy garażowe – sprawdziliśmy opinie konsumentów!

Brama garażowa to produkt, którego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram ważna jest jej jakość wykonania, zatem dopasowując bramę trzeba wziąć pod uwagę parę składników.
Dopasowując bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy wykorzystywane w modelach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, jakie zatrzymuje bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Kolejne zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które jednocześnie mają na celu zablokowanie bramy, jeżeli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą zgodność optyczną możemy uzyskać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramą a fasadą domu. To dwa detale bardzo ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady domu. Z tego względu kolor bramy garażu i fasady powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej zwiększa komfort używania. Jeśli pozwoli na to powierzchnia, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy projekt, kolor oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące integralną część bramy. Bramki uchylne mają niezwykle dobre parametry użytkowe a także funkcjonalne, przy jednoczesnym utrzymaniu dobrej ceny. Wysokiej jakości składniki oraz stabilna struktura powodują, że jest to najchętniej wybierana brama do używania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność a także nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus i wygodę oraz świetną izolację termiczną. Atutem bramy segmentowej jest także możliwość wcielenia jej praktycznie w każdy typ wnęki garażowej.

Brama garażowa to bardzo istotny element każdego domku. Najważniejszą jej funkcja jest niezaprzeczalnie ochrona naszego domu, jednak coraz częściej bramy staja się dodatkowo składnikiem aranżacji całego obiektu.
Często używane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie posiadają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce w garażu, lecz także sprawia, iż brama porusza się cichutko, natomiast jej montaż jest szybki oraz bezproblemowy niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramki w wypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być wyposażona w dwustronny uchwyt albo ergonomiczną klamkę, jakie pozwolą bez trudu otwierać i zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na wygodne i trwałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest stosowana na naszej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane wrota do góry umożliwiają na swobodny dostęp do garażu jak i na bezkolizyjny i szybki wyjazd samochodu. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu właściwości brama uchylna nie wytrzymuje często zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla użytkowników ceniących komfort bramy mogą być zaopatrzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy ogromną moc z pięknym designem. Długoletnie używanie bramy umożliwia zastosowanie znakomitej jakości aluminium – materiału odpornego na rdzę. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu względem ulicy, jak i konstrukcja garażu i wielkość powierzchni na podjeździe.

One thought on “Bramy garażowe – sprawdziliśmy opinie konsumentów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dziewiętnaście =