Dlaczego warto postawić na łazienkę w czerni?

Barwy ciemne sprawiają wrażenie prywatności, a zestawiane z bielą nadają takt i dynamikę. Takie powiązanie może być atrakcyjne, jeśli uwielbiamy zdecydowany kontrast odcieni.
Powiązanie szarości a także czerni jest szczególnie powszechne nie jedynie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej i umiejętnie wchodzi także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor optycznie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to zestawienie odcieni sprawdzi się zarówno w niewielkich jak i dużych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza a także jego kształtu. Do małych łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet narożne, które wykorzystują kłopotliwe do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na rzecz kabin typu walk-in, jakie stworzone są z oszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w rezultacie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna toaleta to wyzwanie, ale także wspaniała gra, która zapewnia nam niezapomnianą kreatywną przeprawę. Nie każdy ceni sobie takie kolory i należałoby spróbować dopasować je pod wszystkich domowników.
Biel oraz czerń to odcienie przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wybrać połączenie z większością bieli (wtedy łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie niezmiernie zagadkowa, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niesamowicie modne oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało postawić szerszą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na podłodze. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym momencie na intymnej czerni, czy świeżej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie zaaranżowana łazienka w takiej kolorystyce znajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów oraz zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą czuć się sfrustrowane i osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź wielobarwnej, małe pomieszczenie można zaaranżować tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, należałoby ustawić w takim miejscu, żeby z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać brud bądź być jej całkowicie pozbawiona, co uprości czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż pomimo braku żywych odcieni, Wasze mieszkanie będzie posiadało niepowtarzalny klimat.

One thought on “Dlaczego warto postawić na łazienkę w czerni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 12 =