Brodziki prysznicowe – innowacje roku 2018!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak doskonałej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością typowej wannie!
Istotne jest także, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad surowcem, z jakiego jest stworzony. Najmodniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu pozwalają również na zachowanie połysku i intensywnego koloru. Akryl ma niesłychanie gładką powierzchnię z małym poślizgiem, bardzo dobrze redukuje hałas spadającej wody i posiada trwały kolor. Kolejnym interesującym materiałem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są niesłychanie solidne i wytrzymałe na pęknięcia. Stanowi to surowiec powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę wartość, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich również wykonać małe pranie ręczne. Dodatkowym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie wyłącznie dzieciom, ale również osobom starszym. Warto zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bo odcień biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Właściwie zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, a dodatkowo daje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Prysznic w łazience zazwyczaj wiąże się z potrzebą wykorzystania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Zobacz ten post i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl albo dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające zaledwie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego klimatu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to idealna opcja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Należałoby jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, gdy pragniemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak układ oraz stylizacja zależy tylko od twojego stylu i pozostałego wyposażenia toalety.

One thought on “Brodziki prysznicowe – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + sześć =