Deszczownice – czy to dobry pomysł?

Deszczownica kaskadowa, rozwiązanie doskonałe do zabudowanej wanny lub kabiny, łączy w sobie role typowej deszczownicy i znacznie powiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda płynie swobodnie szerokim strumieniem, tworząc wodospad.
W supermarketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownie kwadratowe, prostokątne albo okrągłe (tzw. Ile deszczownia świetnie sprawdzi się w wypadku osób dojrzalszych, którym łatwiej będzie podtrzymać równowagę, mając wolne obie dłonie, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownia może wyrzucić z siebie nawet do 35 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia wystarczy na tylko parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, pechowo, w zimnej wodzie. W tych najtańszych zestawach mamy jedynie podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtenczas liczyć na słuchawki oraz deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a także przypadkowym poparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najpopularniejszych wariantach do wyboru są dwa typy strumienia, w wysoce rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują także systemy natryskowe, którymi możemy zarządzać smartfonem – właściwa aplikacja pozwala na ustawienie światła, dźwięku i strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Rozpiętość stylistyczna oraz duże rozmiary głowicy deszczownic sprawiają, iż natrysk nabiera zupełnie innego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe cechują się przepięknym, nowoczesnym wyglądem, który z łatwością dopasujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w jakich znacząca jest prostota oraz subtelne piękno. Deszczownice a także słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały zrobione z tworzyw estetycznych i trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc niemal wodospad.

Deszczownia jest dobrą alternatywą dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Jednocześnie deszczownice mają kilka innych korzyści, o jakich warto napisać!
Panele prysznicowe to doskonały pomysł na połączenie kilku składników wyposażenia prysznica, w tym deszczowni, w jednej instalacji Deszczownia pozwala, bowiem oszczędzać użycie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, aby pasować model wyposażony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, że deszczownia jest mało oszczędna. Na odpowiednio zaaranżowanej powierzchni osadza się elementy natynkowe oraz deszczownicę. Najpopularniejsze są wersje natynkowe – zestaw prysznicowy z deszczownią (nazywany też kolumną natryskową), gdzie deszczownia zamontowana jest na jednym drążku razem ze słuchawką i kranem bądź specjalny panel prysznicowy, gdzie oprócz wypunktowanych elementów znajdziemy też dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, gdy deszczownica jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownica prezentuje się niezwykle elegancko, zapewniając modernistyczny styl łazience (choć na rynku osiągalne są też deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki trend, który najbardziej odpowiada wystrojowi łazienki). Warto użyć deszczownice nie jedynie dlatego, że ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy efektownie – nawet, jeżeli nie wybierzesz typu z specjalnymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda ciekawie i nowocześniej aniżeli tradycyjna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych warto polecić deszczownice ze specjalnymi diodami.

One thought on “Deszczownice – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − osiem =