Styl industralny – luksus dla każdego?

Mnóstwo osób zastanawia się, dlaczego fason industrialny zyskuje tak gwałtownie na renomie. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, bo jest wyjątkowy i jedyny w swoim stylu.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania a także minimalistyczne ozdoby – oto zasadnicze wartości stylu industrialnego. Styl industrialny doskonale sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie szykownego stylu, meble z recyklingu można zintegrować z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są podstawowe właściwości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko stwierdzić, czy mamy większe predyspozycje do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy zmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej inspirujące. Należałoby zadbać o to, aby detale o podobnych właściwościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie pomieszczeń w kierunku industrialnym to „ujednolicanie”, dlatego konkretne strefy nie powinny się od siebie odcinać co powoduje, iż wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Fason industrialny tworzą w znacznej mierze przestronne, otwarte i surowe powierzchnie, najlepiej opatrzone ogromnymi oknami. Nurt przemysłowy jest dla tych, którzy szukają innowacyjności a także czegoś, co odbiega od tradycyjnych wnętrz z folderów meblowych. Trend ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji zaczęto masowo likwidować manufaktury oraz magazyny. Aby mieszkanie było dobrze oświecone oraz wpasowało się w styl industrialny, zrezygnuj z firan oraz zasłonek zdobiących okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dopasowywać racjonalnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz domowników. Salon w stylu industrialnym winien być podtrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń i biel. Nurt industrialny we wnętrzach widoczny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz chłodne odcienie farb. Beton- we mieszkaniach w trendzie przemysłowym stosowany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Styl industrialny to surowy nurt wywodzący się z powierzchni industrialnych! Sprawdź ten wpis a także dowiedz się więcej o tym wyjątkowym trendzie w aranżacji mieszkania.
Trend przemysłowy jest bardzo prosty, chłodny, zatem detale takie jak rury, kable, betonowe sufity są akcentowane. Świetne odcienie do pomieszczenia w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Wzór przemysłowy urodził się w momencie, kiedy rozpoczęto adaptować hale fabryczne i przemysłowe na potrzeby lokalowe. Lofty a także mieszkania organizowane od podstaw w stylu industrialnym charakteryzują się wielkimi, obejmującymi całą powierzchnię ściany z oknami, dużą przestrzenią oraz bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów oraz szczegółów należy zredukować do minimum – trzeba kierować się regułami minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z cementu architektonicznego, jaki je zakryje, a zarazem pozwala zachować industrialny styl wystroju (popularnym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego betonu, dobrze odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Aktualnie nurt przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością i doskonałym stylem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, użytkowali meble oraz akcesoria zlokalizowane na rejonie dawnych fabryk – tak narodził się trend przemysłowy. Wystarczy obiekt, który kiedyś służył do celów fabrycznych i adaptujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszelkie kluczowe cechy budownictwa fabrycznego. Idealnie podkreśli charakter kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się osiągnąć dobry rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak odcienie istotne są także produkty stosowane w takim pomieszczeniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością i chaosem, by paradoksalnie stanowić specjalnie gustowne, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka obłożona będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach oraz trend industrialny producenci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton oraz metal. Zastanowimy się, które typy światła sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie konkretnie rodzaje lamp wybrać, jeżeli pragniemy uzyskać przemysłowy rezultat wystroju we środku własnego mieszkania bądź budynku.

One thought on “Styl industralny – luksus dla każdego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − jedenaście =