Grupa Kapitałowa Immobile rozszerza swoje portfolio o markę Laurella

To jedna z najgłośniejszych konsolidacji na rynku odzieżowym ostatnich lat – notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Kapitałowa IMMOBILE przejmuje popularną w mediach społecznościowych Laurellę. – Mamy dobrą chemię, zwiększymy skalę działania – komentuje Laura Reiss Vogel.

To kolejna marka, która w ostatnim czasie poszerzyła portfolio produktów marki Quiosque, której właścicielem jest spółka PBH S.A., odpowiedzialna za segment modowy w Grupie. Laurella to szybko rozwijająca się marka odzieży dla kobiet. Jej wyróżnikiem, obok dziewczęcych fasonów oraz szerokiej palety nasyconych barw, są wysokiej jakości materiały stosowane we wszystkich kolekcjach. Warto wyróżnić także wyjątkową społeczność (obecnie licząca już kilkaset tysięcy) klientek skupioną wokół marki.

Od roku szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy rozwijać markę Laurella – mówi Marcin Vogel, prezes zarządu Laurelli. – Rozmawialiśmy z funduszami i liczącymi się na rynku firmami branżowymi. Największą chemię poczuliśmy w rozmowach z Grupą Kapitałową IMMOBILE. Połączyła nas wspólna wizja dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że to dobra decyzja, która pozwoli nam zdecydowanie rosnąć.

Sławomir Winiecki, wiceprezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE, nie ma wątpliwości, że na współpracy zyska zarówno GKI, jak i marka Laurella. – Konsolidacja daje duże możliwości, co jest istotne w ciężkich dla branży czasach, kiedy kontrola kosztów jest istotnym wyzwaniem. Dzięki konsolidacji uruchomimy nowe kanały sprzedaży, zyskamy na wspólnych projektach marketingowych. Synergia pozwoli oszczędzić na powierzchni magazynowej, skorzystać przez naszych partnerów z innych możliwości, również kapitałowych, jakie daje silna Grupa Kapitałowa.

Do Immobile należy znana marka odzieżowa dla kobiet Quiosque, z rozbudowaną siecią sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Jej rozwój wspomagają ostatnie przejęcia takich firm, jak marka obuwnicza Akardo, luksusowe zegarki Błonie czy producent biżuterii MaraSimSim. – W taką strategię rozwoju idealnie wpisuje się konsolidacja z Laurellą – mówi Sławomir Winiecki.

Laura Reiss Vogel, Co-owner & Creative Director marki Laurella, ujawnia: – Mieliśmy dużo czasu, żeby się poznać, rozmowy trwały sześć miesięcy. Wizja rozwoju naszej marki jest spójna z koncepcją GKI. Będziemy mieli możliwość otwierania nowych lokalizacji naszych sklepów stacjonarnych.

Marcin Vogel, współzałożyciel Laurelli, dodaje: – DNA marki Laurella, czyli produkt, pozostanie bez zmian. Dołączenie do GKI pozwoli nam sprofesjonalizować wiele aspektów działania firmy, które tego wymagały i były niezbędne, by zwiększyć skalę działania.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE to konglomerat spółek, notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku. Oprócz branży odzieżowej, Grupa działa obecnie w takich segmentach rynku jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, developing oraz hotelarstwo. Działalność w takiej strukturze, jest dla niej sposobem na stabilny rozwój w trudnym otoczeniu gospodarczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =