Zobacz jak zaaranżować poddasze!

Aranżacja poddasza w domu jednorodzinnym zazwyczaj jest wielkim wyzwaniem. Koszt realizacji a także docieplenia poddasza mieszkalnego zależny jest od jego późniejszego przeznaczenia użytkowego, wymiarów oraz naszych indywidualnych preferencji.
Na poddaszu równie dobrze można zbudować dodatkowe sypialnie, toaletę, bądź tradycyjny schowek. Do przeprowadzenia orientacyjnego kosztorysu niezbędne będzie odpowiedzialne obliczenie rozmiarów całego mieszkania. Skosy są nierozłącznym aspektem większości wnętrz urządzanych na poddaszu. Aczkolwiek ich zaaranżowanie bywa uciążliwe. To częste, jednak złe myślenie, szczególnie w przykładzie poddasza niewielkiego albo stanowiącego jedno pomieszczenie. Chcąc wykorzystać ustronność a także romantyczny klimat poddasza, możemy zaaranżować w nim biblioteczkę wraz z miejscem do lektury. W tym celu warto zamówić wykonanie regałów na lektury dopasowanych do skosów. Dzięki temu znakomicie wykorzystamy wszystkie zakamarki, a prywatna biblioteka nabierze wyjątkowego stylu. Aranżując kącik do czytania, zdecydowanie musimy wspominać o dobrym świetle, które nie będzie niszczyło oczu. Nieszczelny, przeciekający dach może być powodem poważnych kłopotów. Dzieje się tak dlatego, że poddasze to wyjątkowa przestrzeń, która jest przede wszystkim narażona na destrukcyjne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo, jeżeli na poddaszu zamontowano zamknięte okna, to para woda gromadzić się będzie na ściankach i suficie w konsekwencji, czego w wnętrzu może pojawić się grzyb. Trzeba tez pamiętać o drewnianych elementach struktury, jakie wymagają określonej termoizolacji poddasza. Większość poddasza może być słabo oświetlona, część zaś wprost przeciwnie. Biurko winno natomiast stanąć tam, gdzie przez większą część dnia nie będzie kłopotu ze światłem dziennym. Dodatkowo, w takim projekcie, warto także wspominać konieczności doposażenia okien w żaluzje czy zasłony. Dzięki temu nie będzie problemu z gorącym, intensywnym słońcem wdzierającym się przez okna.

Pomieszczenie na poddaszu to prawdziwe szczęście. Należy je właściwie zaaranżować, nie marnując żadnego metra. Można to zrobić np. dzięki pomalowaniu skośnych ścian dokładnie nad łóżkiem i sufitu, na ulubiony kolor. A dzięki temu już zawsze będziecie wstawać wyłącznie prawą nogą.
Żeby poddasze mogło zostać oddane do adaptacji na poddasze użytkowe należy dokonać zmiany sposobu użycia obiektu budowlanego. Bez względu na to w jakim stylu będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad uyżciem widocznych punktów budowy dachu, jako punktu dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie chowaj ich! Okna dachowe warto urządzić w bezprzewodowe sterowanie oknem i akcesoriami za pomocą pilota lub przycisku naściennego. Urządzając lokum na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozmieszczenie mebli. Ich rozdysponowanie uzależnione jest od wielkości skosów. Wyższe partie poddasza to wspaniałe miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z sufitem. Gdy już wiemy, jaką role przyjmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym planowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet i niezwykle trudnych do zaaranżowania miejsc. Nikt nie twierdzi, iż okolica pod skosem łatwo zaaranżować, a jeszcze łatwiej umeblować, dlatego warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez problemu dostosujemy do wszystkich zakątków, obniżeń, skosów i przestrzeni pod oknami. Skosy generalnie nie należą do najłatwiejszych przestrzeni do planowania oraz adaptacji, jednak jest kilka wskazówek i stałych, jakich przestrzeganie znacznie ułatwi nam aranżację poddasza. Zanim jednak przystąpimy do działania, musimy sporządzić dogłębną ocenę stanu technicznego domu, oraz wówczas odpowiedzieć sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie ów remont przygotować i czy będzie nam się to właściwie opłacało.

One thought on “Zobacz jak zaaranżować poddasze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − pięć =